vloženo 27. 4. 2014  20:04 h.

ObrazekDospělí 26. 4. s mužstvem FK OEZ Letohrad B.
FK OEZ Letohrad B - ŽSK Třemošnice - 1 : 2 (0 : 1)
Branky : 39. Schneiderwind, 80. Kunášek

Na krásném hlavním stadionu v Letohradě potvrdili hráči Třemošnice stoupající formu a celkem s přehledem si poradili s mladým mužstvem FK OEZ Letohrad B. Do první velké šance se dostal již v 5. minutě Schneidervind , ale bránu domácích překopl. Ve 30. minutě postupovali hosté dva na jednoho a opět Schneiderwindovo zakončení zlikvidoval domácí gólman Satoria. Ve 39. minutě se Schneiderwindovi zakončení po vyšachování domácí obrany již do třetice podařilo a Třemošnice vedla 1:0.
 Po přestávce se hrál pohledný běhavý fotbal. Třemošničtí měli míč pod kontrolou a v 80. minutě po rohovém kopu skóroval hlavou výborně hrající Kunášek. V 84. minutě došlo k ošetřování hráče hostí J. Vančury, ten musel na tři minuty mimo hru a domácí využili této přesilovky ke snížení stavu na 1:2. To byla jediná šance domácích hráčů v tomto utkání. Třemošničtí si tři body vezou domů zcela po zásluze.

Hodnocení :
Při vývoji tabulky si ještě ani neuvědomujeme, jak důležité body jsme z Letohradu dovezli. Kluci hrají v pohodě, akceptují pokyn trenéra a dodržují systém. Vím, že někdy je to na úkor krásy fotbalu, ale počítají se body.
A ty jsme tentokrát dovezli všechny. Musím pochválit celý kolektiv a poděkovat brankáři Vojáčkovi, který po roce zaskočil, když jsme nyní potřebovali na tomto postu pomoci. Ten ukázal, že ještě nic ze svého umění nezapoměl.

Letohrad B : Satoria - Petráček, Hynek, Pokorný, Černohous (79. Svoboda), Švercl (70. Macháček), Beneš, Matějíček, Dvořáček, Sita, Procházka

ŽSK : Vojáček - Nepovím (55. O. Vančura, 90. Krátký), Kunášek, Široký, Kalina - V. Petr, J. Vančura, M. Šindelář, Culek - Forman (62. P. Šindelář), Schneiderwind (79. Brom)

.

KP dospělých (22. kolo) - výhra doma.

vloženo 21. 4. 2014 21:35 h.

ObrazekDospělí 20. 4. s mužstvem FK Jiskra Heřmanův Městec.
ŽSK Třemošnice - Heřmanův Městec - 1 : 0 (0 : 0)
Branky : 53. Kunášek (P)

Ve Třemošnici derby moc fotbalové krásy nepobralo, bylo spíše více taktické a bojovné. Oba soupeři věděli o co se hraje a tak tomu podřídili i svoji herní taktiku.
   Do utkání vstoupili lépe hosté z H. Městce, kteří zhruba 15 minut okupovali území domácích. Potom postupně přebírali iniciativu domácí hráči a v závěru poločasu již byli na hřišti lepším týmem co se týče územní převahy. V tomto poločase stojí za zmínku pouze Šebkova střela z dálky, která jen těsně minula pravou tyč Zrůstovy brány.
   Do druhého poločasu vstoupili domácí sebejistěji a šli za svým cílem zvítězit. V 53. minutě pronikajícího Schneiderwinda zastavil až faul v pokutovém území a nařízenou penaltu jistě proměnil Kunášek. Další střelu Formana Zrůst pouze vyrazil před sebe a opakovaná střela Šebka skončila na tyči brány hostí. Za zmínku ještě stojí nepotrestaný faul na Schnaiderwinda v pokutovém území hostů.
  Hosté, kteří přijeli v plné síle, podřídíli svoji taktiku spíše udržení nerozhodného výsledku, protože bránu domácích za celý zápas nijak vážně neohrozili. Domácí šli více za vítězstvím a zaslouženě si připsali do tabulky tři body.

Hodnocení :  Úkol jsme splnili, tři body jdou na naše konto. Po taktické stránce hráči splnili pokyny trenéra. Disciplína byla od nich také dodržena - co víc dodat. Za to jim musím poděkovat. Sice jsme museli splnit až plán "B", ale to nevadí. Plán "A" byl totiž zvítězit a plán "B" byl zvítězit za každou cenu !!! To se povedlo.

Shrnutí zápasu :
Rozhodčí : Hořínek, Brychta, Štěrba
ŽK : 2 : 2
Počet diváků : 280

Třemošnice : Auerswald - Nepovím (58. Forman), Kunášek, Culek, Kalina - V. Petr, J. Vančura, Šindelář, O. Vančura (90. Široký) -  Šebek, Schneiderwind

H. Městec : Zrůst - Musil, Ráliš, Tiler, Chudomel (83. Synek) - Hlaváč, Jablečník D., Mach, Šafránek (63. Dědič) - Svoboda, Salfický

.

KP dospělých (21. kolo) - prohra venku.

vloženo 13. 4. 2014 16:24 h.

ObrazekDospělí 12. 4. s mužstvem FK AGRIA Choceň.
FK AGRIA Choceň - ŽSK Třemošnice - 2 : 1 (1 : 0)
Branky : 15. Šabata, 49. Souček – 81. Kunášek (P)

Na překrásném trávníku v Chocni neodehráli hráči Třemošnice vůbec špatné utkání a při troše štěstí v závěru utkání mohli z Chocně odvézt i bod.
 První dvě šance si vytvořili k překvapení všech hosté. V 7. minutě hlavičkoval Šebek jen milimetry mimo bránu a v 9. minutě vyškrábl ze šibenice střelu Schneiderwinda domácí gólman. Pravidlo „ Nedáš - dostaneš“ se potvrdilo v 15. minutě, kdy dorážka domácího Šabaty téměř  do brány ani nedoskákala - 1 : 0. Ve 36. minutě domácí zahodili svoji velkou šanci skórovat. V té době v bráně hostí doslova čaroval Auersvald.

Do druhé půli domácí „vlétli“ na soupeře a výsledkem byl druhý gól ve 49. minutě. Sólový nájezd na bránu hostí s přehledem proměnil Souček. Jenže : domácí v 69. minutě prostřídali. Třemošničtí se z penalty, kterou zařídil agilní Schneiderwind a proměnil ji bezpečně Kunášek, dostali do kontaktu s domácími. Ti jakoby vycítili nebezpečí možné ztráty bodů, začali jen bránit. K vyrovnání měli nejblíže hosté v 88. minutě, když Schneiderwind přehlavičkoval domácí svatyní a tím vzal 100% možnost zakončení za ním nabíhajícímu Šindelářovi.

Domácí hráči opravdu prokazují kvalitou hry svou první pozici v tabulce. Ovšem hosté jim byli v tomto utkání více nežli důstojným soupeřem.

Hodnocení :

Na hřiště do Chocně jsme jeli s pokorou  uhrát co nejpříznivější výsledek. Soupeř byl vynikající, ale v poslední půlhodině podcenil situaci, kvalitu prostřídal s průměrem a my jsme mohli klidně šáhnout po jednom bodu. Škoda. Kluci odehráli výborné utkání.
Pro nás začíná naše tajné  „mistrovství“ až nyní. Nejtěžší dva soupeře máme za sebou a nyní je na nás, abychom si v následujících zápasech dokázali, že na tuto soutěž máme.

Rozhodčí :  Saňák – Pavlas, Kotyza
ŽK : P. Chleboun - V. Petr, O. Vančura, D. Forman
Počet diváků :

Choceň : Mikulecký – Baborák, Eisner, Chleboun, Coufal, Hrubý, Kopecký (90. Hroděj), Šabata (69. Rozlívka), Smejkal (69. Kaplan), Smola, Souček

ŽSK : Auersvald – Kalina (72. Široký), Kunášek, Culek, V. Petr – O. Vančura, J. Vančura (53. Forman), Šindelář, Král (66. Nepovím) – Šebek, Schneiderwind

.

KP dospělých (20. kolo) - remíza doma.

vloženo 7. 4. 2014 15:50 h.

ObrazekDospělí 6. 4. s mužstvem FK Česká Třebová.
ŽSK Třemošnice - FK Česká Třebová - 0 : 0 (0 : 0)

Domácí, konečně v sestavě s bratry Vančurovými, Kalinou a vprůběhu utkání nastoupivším Formanem ovšem bez pracovně vytíženého Šebka, předvedli proti favoritovi soustředěný a zodpovědný výkon. Za to si po zásluze bod zasloužili. Zaskočený soupeř si nevytvořil téměř žádnou šanci. Největší šanci utkání neproměnil ve 42. minutě domácí J. Vančura. Zápas se musel díky nasazení obou mužstev divákům líbit.  Utkání s přehledem řídila trojice rozhodčích Halda, Morávek a Čad.

Hodnocení utkání :
" Jsem rád, že toto utkání naši kluci zvládli a dokázali si, že  v této soutěži se dá hrát s každým mužstvem. Konečně se do mužstva poprvé v jarní části zařadili bratři Vančurové a Kalina - dovolenkovali v Thajsku, a po zdravotních potížích konečně David Forman. Doufejme, že další problémy ( hlavně zdravotní ) se nám již v této sezóně vyhnou."

Branky :

Rozhodčí :  Halda - Morávek a Čad
Počet diváků : 100

Třemošnice :  Auersvald - Nepovím (67. Forman), Kunášek, Culek, Kalina - V. Petr,
J. Vančura (89. Široký), Šindelář, O. Vančura - Král, Schneiderwind

Česká Třebová : Baláž, Novotný, Kubásek, Švec, Grepl (28. Strnad), Borek, Zahálka, Urbanec, Pešek, Štěpán, Abt (89. Morkes)

.

KP dospělých (19. kolo) - remíza venku.

vloženo 31. 3. 2014 15:40 h.

ObrazekDospělí 29. 3. s mužstvem TJ Svitavy B.
TJ Svitavy B - ŽSK Třemošnice - 3 : 3 (1 : 2)
Branky : M. Šindelář  2, Schnederwind

Hosté s velice mladým kolektivem předvedli hlavně v první polovině utkání sympatický výkon. Na úvodní gól odpověděli do přestávky dvěma brankami M. Šindeláře (precizně provedený trestný kop z 18-ti metrů) a Schneiderwinda.

Ve druhé půli domácí zatlačili hosty na jejich půlku a v 64. minutě vyrovnali stav utkání na 2:2. V 84. minutě M. Šindelář po střele Šebka a nejistém zákroku brankáře domácích dopravil hlavou míč za jeho záda. Domácím se však v první minutě nastavení podařilo tečovanou střelou srovnat na konečných 3:3.