Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší žáci / články 2

Starší žáci články 2012

.
 

Starší žáci hostili FK Pardubice B.

Obrazek 26. kolo krajského přeboru se hraje 13. 6. 2012
Starší žáci :

ŽSK Třemošnice - FK Pardubice B - 2 : 0 (0 : 0)
Branky : A. Šťastný, Mejtský

V jarní derniéře jsme v předehrávaném kole hostili třetí tým tabulky FK Pardubice "B". První půle byla přehlídkou oboustraných nepřesností a těžko by někdo hádal, že hraje čtvrtý se třetím... Oba týmy se cca po pětiminutovkách střídaly v mírném tlaku, ale gólově nic nevzešlo.
Naopak ve druhém poločase jsme předvedli několik zahozených šancí a hlavně Marek Lebduška se trápil, což vyvrcholilo i v 60. minutě zahozenou penaltou za podkopnutí Širokého. To už jsme však vedli, když brejkovou šanci proměnil Adam Šťastný ve 43. minutě 1:0. Hosté si také připravili několik příležitostí, ale když obrana nestíhala, uhasil vše vynikající Podaný. Nutno podotknout, že i hostující brankař Laksar patřil k tomu lepšímu na hřišti a několikrát své spoluhráče podržel. Když už to vypadalo, že si občas koledujeme o vyrovnání, které by nám i tak pomohlo k udržení čtvrtého místa v tabulce, neproměnil další z mnoha šancí Mára, ale na odražený míč skvěle zareagoval Mejtský a v 67. minutě dorážkou prakticky rozhodl o výsledku 2 : 0.
Touto výhrou jsme si udrželi čtvrté místo, což je historicky nejlepší umístění starších žáků v krajském přeboru. Děkuji tímto celému mužstvu za celý rok, který jsme spolu strávili. Hráčům přecházejícím do dorostenecké kategorie přeji, aby se jim dařilo minimálně tak jako letos. Ze závěrečného hodnocení při pojídání steaků, salátu a popíjení jednoho malého piva si snad každý vezme do budoucna to pozitivní. Nakonec bych chtěl poděkovat městu Třemošnice, Tipsportbaru Blažková-Semerád, maringotce Liška-Stříška a především panu Bohuňkovi za umožnění uspořádat po zápase krátké ukončení sezony.

Sestava : Podaný - Vašíček (55. Lebduška Josef), Široký, Novák, Češka (46.Mejtský) - Svoboda (46. Krčmář), Šindelář, Mikyska (50. Filip), Bém - Šťastný Adam, Lebduška Marek (65. Šťastný Radek) připraveni byli ještě Procházka, Pilný a zraněný Musil

Vedoucí mužstva, trenér, masér, lékař, psycholog, kustod a autor článků Pavel Kolbaba


.

Starší hráli na hřišti soupeře.

Obrazek 25. kolo krajského přeboru se hrálo 10. 6. 2012
Starší žáci :

TJ Luže - ŽSK Třemošnice - 2 : 8 (1 : 2)
Branky : A. Šťastný 3, Lebduka 3, Bém, Mejtský

V dalším mistrovském zápase jsme bojovali o udržení čtvrtého místa a nakonec velmi úspěšně. Již ve 3. minutě Podaný předložil Adamovi Šťastnému a ten otevřel skore 0:1. Pak v 9. Mikyska hlavou trefil jen tyč, aby ve 22. Adam po brejku zvýšil na 0:2. Poté jsme však nepochopitelně přestali běhat a domácí začali vystrkovat růžky a ve 34. se dočkali branky do šatny, když nikdo nestihl zastavit rozběhnutého domácího hráče 1:2.
Ve druhé půli jsme začali ve 37. Mikyskovým břevnem. O pět minut později ale již Adam zkompletoval hattrick a vítěznou brankou upravil na 1:3. Když Marek Lebduška ve 45. zvýšil na 1:4, Adama nahradil Mejtský. Adam ještě není zcela fit po zranění z Přelouče. Pak jsme již celkem odevzdanému soupeři nasázeli další čtyři góly 55. Bém 1:5, 61. Mára 1:6, 62. Mejtský 1:7, 66. Mára 1:8. Pak ale trochu zaspal Pilný a konečné slovo měli v 67. domácí 2:8.
Vynikající zápas odehrál Češka, samozřejmě autoři hattricků Adam s Márou, ale i ostatní především ve druhé půli soupeře přehráli.

Ve středeční derniéře nás od 16:30 čeká tým FK Pardubice B a případná remíza nám zaručí udržení výše zmíněné čtvrté pozice. Takže věřím, že o motivaci je postaráno a občerstvení, které je po zápase připraveno nám bude o to více chutnat... Doufejme ještě, že deštivá předpověď meteorologů se nevyplní.


.

Starší a mladší žáci hostí Dolní Újezd.

Obrazek24. kolo krajského přeboru se hrálo 3. 6. 2012
Starší žáci :

ŽSK Třemošnice - Sokol ESSA Dolní Újezd - 1 : 0 (1:0)
Branky : Bém

V dalším domácím zápase jsme přivítali Dolní Újezd. Sportovně je nutno uznat, že jsme utrpěli nejtěsnější výhru 1:0. Ta se vůbec nerodila lehce a nebýt několika vynikajících zákroků Podaného (především ten těsně před koncem), několikerého "hašení" Širokým, případně smůly hostujících hráčů, výsledek mohl být úplně jiný...

Branku jsme docílili ve 33. minutě po závaru ve vápně, kdy nejprve Mára Lebduška po pěkné přihrávce od Béma pod sebe trefil v tutovce jen velmi dobrého brankaře hostí, Mejtský z dorážky jen břevno, aby síť rozvlnil z další dorážky Bém. Nakonec to byla branka vítězná. Výhra byla utrápená, ale i za takovou se přidělují tři body. Příští týden v Luži musíme podat lepší výkon. Bohužel nám stále nepomohou zranění Adam Šťastný s Musilem, ale šance na udržení čtvrtého místa v tabulce KP, což by bylo historicky nejlepší umístění, je veliká, takže o motivaci je určitě postaráno.

Sestava : Podaný - Vašíček, Široký, Novák, Lebduška Josef (36. Krčmář) - Češka(54. R. Šťastný), Šindelář, Svoboda, Bém - Lebduška Marek, Mejtský (54. Pilný)


.

Starší žáci hráli v Přelouči.

Obrazek23. kolo krajského přeboru se hrálo 26. 5. 2012
Starší žáci :

FK Přelouč - ŽSK Třemošnice - 1 : 0 (1 : 0)
Branky :

Do Přelouče jsme z různých důvodů odjeli pouze s deseti hráči! Doplnili nás mladší kolegové, děkuji.
Celý první poločas a nakonec vlastně celé utkání jsme odehráli bez zájmu a přístupem většiny hráčů jsem zklamán. Hráči, kteří nenastupují úplně pravidelně se nijak zvlášť o místo v sestavě neprali. Domácím sice jaro příliš nevychází, ale díky našemu výkonu si postupně začali věřit, což vyvrcholilo v 31. minutě, kdy se potvrdilo "nedáš, dostaneš" a přišel jediný gól zápasu 1:0.
I přes poločasovou bouřku, kterou ještě letos hráči zažít nemuseli, se obraz hry příliš nezměnil. Tak jako tak jsme se začali po několika korekturách v sestavě dostávat do hry a Mejského šance (trefil z dobré pozice pouze brankaře ) či Adamova tyč volaly po vyrovnání. Bohužel v 63. minutě, když už se opět Adam dostal za obranu domácích, přišel brutální zákrok domácího Kymličky. Adama musela záchranná služba odvézt do Pardubic s podezřením na zlomeninu pravé nohy. Bohudík se tato vize nepotvrdila a Adam se doufejme brzy na trávník vrátí. Po tomto zákroku se už nikomu asi nechtělo hrát dvojnásob. Domácí si tak připsali důležité záchranářské body. Příště v neděli 3.6. v 9:30 doma proti Dolnímu Újezdu musíme hrát úplně jinak...

Sestava : Podaný - Ďulík, Široký, Novák, Krčmář - Procházka (55.
Forman), Šťastný Adam (65.Šimon), Bém, Šťastný Radek (57. Menšík) - Mejtský, Češka


.

Starší žáci hráli ve čtvrtek semifinále poháru.

ObrazekStarší žáci nastoupili v semifinále Poháru Předsedy na domácím hřišti proti mužstvu FK Pardubice. Utkání se hrálo ve čtvrtek 24. května od 18 hodinu.

ŽSK Třemošnice - FK Pardubice - 0 : 5 (0 : 2)

Pohárové semifinále sterších žáků s FK Pardubice mělo být svátkem a svým svěřencům jsme věřil v tom, že favorita minimálně velmi potrápíme. Přestože jsme nastoupili úplně všichni s výjimkou nemocného Filipa, utkání jsme nakonec nezvládli tak jak jsme si asi představovali.
V první poměrně vyrovnané půli nás do kolen srazil nejprve Pilného kiks v 16. minutě, kdy neudržel sice překvapivou, ale slabou střelu hostujícího hráče 0:1 a následně ve 27. minutě nejprve Pilného nedůraz na vysoký míč a poté přehnaný důraz hostů po němž sice dostali míč do sítě, ale Široký zůstal několik dlouhých sekund ležet bez povšimnutí rozhodčího na brankové čáře(šlapák jako hrom) 0:2. Honza nakonec již do druhé půle nenastoupil...
O poločase jsme si říkali o tom, jak na soupeře vlítneme a vše zdramatizujeme, bohužel opak byl pravdou. Hned ve 36. minutě po centru zleva hlava 0:3, ve 39. minutě přímý kop sice slušně kopnutý, ale na můj vkus letěl míč příliš dlouho, ale i tak 0:4 a ve 41. po pěkné kombinaci 0:5! Přestože to v tu chvíli vypadalo na ručník, nic jiného se již v zápase nestalo a do hry se nakonec dostali všichni. Sen o finále se tak rozplynul a nyní se musíme soustředit na poslední kola v KP, abychom se pokusili udržet 4. místo. To však bude těžké již v sobotu v Přelouči, kam z různých důvodů jedeme s torzem mužstva.

Sestava : Pilný - Novák, Široký, Musil, Vašíček - Šťastný Adam, Šindelář, Bém, Lebduška Marek - Podaný, Svoboda (Lebduška Josef, Mejtský, Procházka, Šťastný Radek, Krčmář, Češka, Mikyska)


.

Starší žáci hostili Ústí nad Orlicí.

Obrazek22. kolo krajského přeboru se hrálo 20. 5. 2012
Starší žáci :

ŽSK Třemošnice - Jiskra Ústí nad Orlicí - 4 : 1 (3:1)
Branky : A. Šťastný 2, M. Lebduška 2

V dalším domácím zápase jsme přivítali Jiskru Ústí nad Orlicí. Podzimní zápas byl poněkud "zvláštní" a tak jsme jim měli co vracet. Jarní výkony resp. výsledky našeho soupeře nebyly prozatím nic moc, přesto jsme nic nepodcenili a nastoupili prakticky v nejsilnější sestavě. To se projevilo a soupeře jsme víceméně přehráli ve všech směrech. V první půli se prosadili postupně ve 12. minutě Adam 1:0, ve 22. Mára 2:0 a po brance, kterou jsme zbytečně obdrželi ve 33. Pávkem 2:1 opět hned po minutě zase Adam 3:1. Několik dalších šancí ještě zůstalo nevyužito.
Ve druhé půli se gólově prosadil již jen v 62. minutě Mára 4:1 a bezpečně jsme dokráčeli k výhře.
Po čtvrtečním bowlingovém tréninku jsme nastoupili do zápasu s chutí a upevnili jsme si 4. místo v tabulce.

Sestava : Podaný - Novák (55. Šťastný Radek), Široký, Musil, Vašíček (36. Lebduška Josef) - Filip (47. Procházka), Šindelář (61. Krčmář), Bém, Lebduška Marek (65. Češka) - Mach (36. Mejtský), Šťastný Adam


.

Starší žáci hráli v Holicích.

Obrazek21. kolo krajského přeboru se hrálo 12. 5. 2012
Starší žáci :

SK Holice - ŽSK Třemošnice - 2 : 2 (2 : 1)
Branky : A. Šťastný, Svoboda

V Holicích jsme narazili na velice houževnatého soupeře a je spodivem, že je toto mužstvo prozatím na posledním místě tabulky KP. Na poslední chvíli se bohužel omluvili či nedostavili Češka, Procházka a Radek Šťastný, takže nám museli vypomoci mladší kolegové a tohoto ůkolu se zhostili velmi dobře. Především Ďulík na pravé obraně odehrál slušných 50 minut. O čtvrtečním vedru jsem se zmínil na jiném místě, naopak v sobotu v Holicích to za citelného ochlazení a stálého deště nebyly ideální podmínky. I ty se podepsaly v 15. minutě na tom, že Pilnému vypadl z koše míč a dobíhající domácí hráč ho dopravil do sítě 1:0. Ve 22. minutě svůj sólový únik Adam Šťastný ještě nezužitkoval, ale ve 26. minutě jsme se již radovali z jeho vyrovnání 1:1. Bohužel ve 32. minutě došlo k podobné situaci jako u našeho prvního obdrženého gólu a domácí upravili na 2:1 ve svůj prospěch.
Po menší bouři v kabině jsme se herně částečně zvedli a ve 45. minutě Svoboda křižnou střelou vyrovnal na 2:2. Hra se přelévala na obě strany a za hustého deště se hrál celkem svižný fotbal. Přestože jsme byli nebezpečnější, nepodařilo se nám vstřelit vítěznou branku ani z těch nejvyloženějších šancí, které měli např. Marek Lebduška, Široký, Mejtský, Bém či v posledních vteřinách po závaru před domácí brankou Adam Šťastný. Domácí zahrozili prakticky jen nastřeleným břevnem, když se pak míč se štěstím dostal do Pilného náruče. Tak jako tak je asi remíza s tímto velice dobře poskládaným mužstvem spravedlivá.

Sestava : Pilný - Ďulík, Široký, Musil, Krčmář - Svoboda, Šindelář, Bém, Lebduška Marek - Mejtský, Šťastný Adam (Forman, Oswald Patrik, Malý, Šimon)


.

Starší žáci hráli v Moravské Třebové.

Obrazek18. kolo krajského přeboru se hrálo 10. 5. 2012
Starší žáci :

Moravská Třebová - ŽSK Třemošnice - 1 : 5 (1 : 4)
Branky : Podaný 2, Svoboda, Bém, A. Šťastný

Ve čtvrtek 10.5. jsme jeli k dohrávce do Moravské Třebové. Za obrovského vedra jsme odehráli opět slušné utkání, přestože však prvních pět minut jsme působili unaveným dojmem a téměř jsme se nedostali přes půlku. Do hry nás dostala 8. minuta, kdy Svoboda po pěkném prostrčení od Šindeláře otevřel skore 0 : 1. Pak v 15. minutě pěknou střelou upravil Bém na 0 : 2 a ve 30. minutě Podaný podél brankaře na 0 : 3. Přestože jsme ve 33. minutě po brejku obdrželi jedinou branku, prakticky po rozehrání jsme uzavřeli poločasový účet opět Podaným 1 : 4.
Druhá půle se prakticky jen dohrávala a v ní jsme přidali Adamem Šťastným odevzdaným domácím po pěkné kombinaci pouze jednu branku ve 45. minutě a upravili na konečných 1 : 5.

Sestava : Pilný - Novák, Široký, Musil, Krčmář - Filip, Šťastný Adam, Šindelář, Bém - Svoboda, Podaný (Mejtský, Šťastný Radek, Češka)


.

Starší žáci hostili FC Hlinsko.

Obrazek20. kolo krajského přeboru se hrálo 6. 5. 2012
Starší žáci :

ŽSK Třemošnice - FC Hlinsko - 3 : 1 (2 : 1)
Branky :

Přestože Hlinsko přijelo se dvěmi mladšími žáky v sestavě a bez nebezpečného Peška, mělo překvapivě herně mírně navrch především v první půli, kterou jsme však paradoxně vyhráli my.
Už v 6. minutě se křižnou střelou, která přišla trochu z nouze prosadil šikovný Mikyska a otevřel skore 1:0. Pak jsme ale nebyli schopni eliminovat hostujícího Vaška, který tvořil hru a vymýšlel zajímavé akce, jež vyvrcholily v 15. minutě vyrovnáním, když si obrana se zálohou vyčítala, číže to byla vina... Bohudík ve 25. minutě uzdravený kapitán Adam Šťastný vzal vše na sebe a důrazným průnikem opět převážil misky vah na naši stranu 2:1. Tak skončil i poločas.

Do druhé půle již nenastoupil dnes nevýrazný Radek Šťastný, který ale v předchozích zápasech podával slušné výkony a nuceně bohužel i Mikyska ( střevní potíže ). Střídající Svoboda pak vymyslel ve 45. minutě akci z níž vytěžil navýšení skore Podaný 3:1 a bylo prakticky rozhodnuto. Škoda nevyužitých dalších šancí např. Mejtského, který alespoň dvakrát neproměnil tutovku aj.

Sestava: Pilný - R. Šťastný (36. Procházka), Široký, Novák, Krčmář (45. Češka) -Mikyska (3
6. Svoboda), A. Šťastný, Bém, Filip - Podaný, Mejtský


.

Starší žáci hráli v Chocni.

Obrazek19. kolo krajského přeboru se hrálo 28. 4. 2012
Starší žáci :

FK Agria Choceň - ŽSK Třemošnice - 3 : 0 (3 : 0)
Branky :

Do Chocně jsme odjeli bohužel bez Musila, Svobody, Pilného, Mikysky, Vašíčka, Lebdušky M. a J., Šindeláře (povinnosti ve "svých" mužstvech) a hlavně bez nemocného kapitána Adama Šťastného . Přestože se všichni snažili na nadšený výkon domácích to bohužel nestačilo. Za nádherného počasí se nepochopitelně hrálo na UMT, ale to nebylo příčinou naší porážky.
Již v 8. minutě jsme nepohlídali rohový kop domácích a ti hlavou otevřeli skore 1:0. Ve 20. minutě se za obranou objevil šikovný útočník domácích a zvýšil na 2:0. Poločas ukončil ve 35. minutě pěknou střelou z hranice vápna do vinglu další domácí hráč 3:0.
Druhou půli jsme již po menších korekturách v sestavě odehráli lépe, ale sami jsme se bohužel brankově neprosadili a odjeli s prázdnou...
Příště tzn. v neděli 6.5. v netradičním čase ve 13:00 přivítáme okresního rivala Hlinsko a doufám, že budeme již kompletnější, ale ještě jednou zdůrazňuji, že všichni hráči včetně mladších, kteří nám tentokrát vypomohli, odehráli dobrý zápas a tímto jim děkuji.

Sestava : Podaný - Šťastný R., Široký, Bém, Krčmář - Procházka, Filip, Forman (45. Oswald 67. Šimon), Češka (53.. Menšík 62. Malý) - Mejtský, Novák


.

Starší a mladší žáci hostili Jablonné nad Orlicí..

Obrazek 17. kolo krajského přeboru se hrálo 15. 4. 2012
Starší žáci :

ŽSK Třemošnice - Jablonné nad Orlicí - 4 : 1 (4 : 0)
Branky : Svoboda, Lebduška, Šindelář, A. Šťastný

Za drobného a studeného deštíku jsme odehráli další mistrovský zápas. Naším soupeřem bylo Jablonné nad Orlicí, jemuž jsme měli co vracet, protože na podzim jsme u nich nešťastně prohráli.

Do utkání jsme měli vynikající vstup a první poločas měl ligové parametry. Na levé straně řádil Marek Lebduška a zásoboval své spoluhráče nebezpečnými centry do vápna, na pravé se prosazoval Vašíček, ale škoda, že některé situace řešil zbrkle, ale i on zajímavě podporoval útočnou snahu. Již ve 3. minutě Svoboda otevřel skóre utkání 1:0. Po něm v 7. minutě se prosadil Marek Lebduška 2:0, ve 13. krásnou střelou Šindelář 3:0 a v 18. minutě snad ještě hezčí ranou Adam Šťastný 4:0. Tím bylo prakticky rozhodnuto. Přestože do půle jsme ještě měli několik šancí, počet branek jsme již nenavýšili.

Po přestávce, během které jsem své svěřence víceméně pouze chválil, tito zřejmě usnuli na vavřínech a ve 38. minutě dovolili hostům snížit na 4:1. Po zbytek poločasu jsme se nemohli dostat do tempa a nechali jsme hosty hrát a dostat se do několika šancí. Bohudík se jim ale příliš v zakončení nedařilo a konečný výsledek se od tohoto snížení již nezměnil.

V první půli jsme hosty prakticky k ničemu nepustili a naopak je přehráli a přestříleli. Druhý poločas byl ale velmi špatný. Přesto jsme si výhru zasloužili a posunuli se tím na 4. místo tabulky.

Sestava : Podaný - Novák (62. Krčmář), Široký, Musil, Bém - Filip (45. Šťastný Radek), Svoboda, Šindelář, Lebduška Marek - Vašíček (50. Mejtský) - A. Šťastný


.

Starší a mladší žáci zajíždí do České Třebové..

Obrazek 15. kolo krajského přeboru se hraje 8. 4. 2012
Starší žáci :

FK Česká Třebová - ŽSK Třemošnice - 7 : 3 (4 : 1)
Branky : A. Šťastný, Češka, Mikyska


Po „vysokomýtské“ euforii přišlo „českotřebovské“ vystřízlivění.

Hned ve 2. minutě propadl centr zleva na střed malého vápna a přestože naši hoši reklamovali ruku útočícího hráče, otevřeli zblízka domácí skore utkání 1:0. Šindelář navíc obdržel za zbytečné protesty ŽK. O deset minut později po průniku Adama Šťastného byla za jeho podražení nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Mikyska 1:1. Ani to však s našimi příliš nehnulo a stále působili unaveným či spíše ustrašeným dojmem. V 17. minutě po pěkné střele domácích nikdo z našich nereagoval na Pilným vyražený míč a Ondra již na dorážku nestačil 2:1. Ve 26. minutě naopak Ondra zřejmě trochu podcenil dalekonosnou střelu, která asi i díky tomu, že mírně „zaplavala“ skončila až v síti 3:1. O pět minut později pak Filip nebyl ve vápně důrazný a dovolil domácím zvýšit na poločasových 4:1.

Ani nástup do druhé půle nám nevyšel a již ve 38. minutě zvýšili domácí asi nejhezčí brankou v zápase střelou do „vinglu“ na 5:1 a ve 46. minutě po centru zleva hlavou na hrozivých 6:1! V 58. minutě konečně přišla naše akce , kdy Marek Lebduška necentroval zleva a Adam Šťastný hlavou snížil na 6:2. Za další minutu se po sérii střel ve vápně prosadil Češka a bylo to najednou 6:3. Kdyby za další minutku proměnil samostatný nájezd Adam, byl by konec zápasu ještě velice zajímavý. Naopak domácí udělali tečku, když rychlý brejk zprava proměnili křižnou střelou a završili tak celkovou „desítku“ branek na 7:3.

Tentokrát jsme na soupeře, který byl na rozdíl od podzimní sezony, kdy jsme doma zvítězili 1:0, posílen o hráče hrající ligu v Pardubicích a Hradci Králové, nestačili a zaslouženě, i když možná zbytečně krutě prohráli. Příští neděli 15.4. doma přivítáme v tradičním čase Jablonné n/O a to bude prakticky přímý souboj o 4. místo v tabulce. Počasí snad bude lepší než sněhová vánice, kterou zažili hlavně naši mladší kolegové…

Sestava : Pilný - Novák, Široký, Musil, Bém - Filip (62. Krčmář), Adam Šťastný, Šindelář, Marek Lebduška - Mikyska (50. Radek Šťastný) - Podaný (36. Češka)


.

Starší a mladší žáci hostili Vysoké Mýto..

Obrazek 15. kolo krajského přeboru se hrálo 1. 4. 2012
Starší žáci :

ŽSK Třemošnice - SK Vysoké Mýto - 6 : 1 (1:0)
Branky : Lebduška 3, A. Šťastný 2, Mejtský


Ve druhém jarním kole jsme přivítali druhý tým tabulky Vysoké Mýto. Přestože jsme se sešli prakticky v nejsilnější sestavě (chyběli ale ještě i tři „žlebáci“ Miky, Pipin a Váša), měli jsme ze soupeře respekt, ale ne strach.

Naopak jsme začali zostra a již v 8. minutě otevřel tečovanou střelou skore Marek Lebduška. Pak se hrál celkem vyrovnaný fotbal, ale zápas poznamenala 35. minuta, kdy po nešťastné srážce Širokého s brankařem hostí Krátkým zůstal druhý jmenovaný ležet otřesen a za několik minut byl odvezen do nemocnice v Čáslavi s podezřením na otřes mozku. Večer jsme ale obdrželi dobrou zprávu, že Vojta zůstane dva-tři dny na pozorování a poté bude propuštěn domů a bohudík se tedy nic vážnějšího nestalo. Touto cestou mu přejeme brzké uzdravení a návrat mezi tři tyče.

Druhou půli jsme soupeře víceméně překvapivě přehráli a nasázeli mu postupně ještě pět branek. Ve 46. Adam Šťastný, 51. Mára, 54. Adam, 56. Mára a 69. Mejtský. Čisté konto bohužel Pilný neudržel v 64. minutě.

Ač soupeř byl zřejmě ovlivněn nešťastnou událostí, zaslouží naši hráči absolutorium, protože sehráli skvělý zápas. I když příští týden pojedeme do České Třebové v pozměněné sestavě, věřím, že toto vítězství kluky povzbudí a nebudou chtít odjet s prázdnou.

Sestava : Pilný - Novák, Široký, Musil, Bém - Filip (63. Krčmář), Šťastný Adam, Šindelář, Lebduška Marek (59. Češka) - Svoboda (63. Šťastný Radek) - Podaný (59. Mejtský)


.

Starší a mladší žáci zajížděli do Litomyšle.

Obrazek 14 kolo krajského přeboru se hrálo 25. 3. 2012
Starší žáci :

Jiskra Litomyšl - ŽSK Třemošnice - 1 : 0 (1 : 0)
Branky :

První jarní kolo nám přisoudilo na rozjezd lídra soutěže Litomyšl. Ta na podzim neztratila ani bod a i přes avizované oslabení byla velkým favoritem. K zápasu jsme ale odjeli i my oslabeni mj. o Šindeláře s Márou Lebduškou, kteří byli se „svou“ Čáslaví v Náchodě, Procházka náhle onemocněl a Musil, Svoboda a Pilný si plnili povinnosti v H. Městci. V neposlední řadě Radek Šťastný nepostřehl změnu času…

V první půli byli podle očekávání domácí lepším mužstvem a kromě branky, kterou jsme obdrželi v 18. minutě těsně poté, co jsme nedotáhli do konce slibně se rozvíjející akci, nastřelili ještě břevno. Do kabin se tedy šlo s jednobrankovým mankem.

Druhá část ale byla možná překvapivě víceméně v naší režii a všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon. Obrana se Širokým a Novákem fungovala spolehlivě, Bém v záloze se rozehrál k velice solidnímu výkonu a zle domácím zatápěl. Mikyska na středu také potvrdil své kvality a mile překvapil střídající Češka svou bojovností. Bohužel chyběla vyrovnávací branka. Domácí měli pouze několik brejkových akcí a po zápase sportovně přiznali, že se o výsledek strachovali.

Sestava : Podaný - Vašíček, Široký, Novák, Krčmář - Filip, Lebduška Josef(55. Forman), Šťastný Adam, Mikyska (65. Oswald), Bém - Mejtský (45. Češka)