Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články podzim 2013 (2)

KP dospělých (9. kolo) - remíza v Litomyšli.

vloženo 6. 10. 2013 14:58 h.

ObrazekDospělí 5. 10. s mužstvem Jiskra Litomyšl od 16 h.
Jiskra Litomyšl - ŽSK Třemošnice - 1 : 1 (1:1)
Branky : 38. Zeman (P) - 34. Kunášek

Zodpovědný a bojovný výkon třemošnických, kterému nechybělo srdce. Po počátečním oťukávání ve středu hřiště se ve 34. minutě Třemošnice zaslouženě ujala vedení 1:0. Vyrovnání přišlo za 4 minuty z pokutového kopu, který bouhužel pro nás nikdo neviděl a ani rohový kop, který situaci předcházel nebyl, jelikož balón byl ještě ve hře.
Druhý poločas byl hrou taktiky, když více ze hry měli naši hráči. Na brankové konstrukce 1 : 2, když těsně před koncem domácí brankářKavalír vytěsnil dělovku třemošnických právě na brankovou konstrukci.
Celý zápas charakterizoval jeden krásný výrok : "... drželi se oba, proto přímý kop budou rozehrávat domácí". No coment !!!

ŽK : 16. Šindelář, 63. J. Vančura, 65. Šebek

Litomyšl : Kavalír - Hašek J., Drahoš, Rada, Hašek M., Urban, Štoudek, Sršeň, Kristek, Zeman, Kundera

Třemošnice: Auersvald - O. Rychnovský, Kunášek, Kalina, Culek, V. Petr (75. Z. Petr), Šindelář (84. Brom), J. Vančura, O. Vančura, Šebek, Čapek (62. Karvai)


.

KP dospělých (8. kolo) - prohra s Letohradem B.

vloženo 29. 9. 2013 8:48 h.

ObrazekDospělí 28. 9. s mužstvem Letohrad B od 16. 30 h.
ŽSK Třemošnice - FK OEZ Letohrad B - 0 : 1 (0:0)
Branky :


Pro domácí katastrofálí "blackout" a zápas, který absolutněnezvládli. Zároveň posun na sestupové příčky v tabulce. Hosté snad z jediné pološance vsítili branku. Domácí ohrozili branku soupeře pouze dvakrát a to stoperem Kunáškem. Ten měl smůlu a obě jeho hlavičky skončili na tyči branky hostí.

Hodnocení předsedy : Pokuď se někteří třemošničtí hráči nad svým přístupem k fotbalu v KP nezamyslí a nepřehodnotí ho, nemáme v soutěži co dělat. S jedním tréninkem a to předzápasovým se tato soutěž totiž hrát prostě nedá. Dále přístup některých laborujících a chybějících stojí za zamyšlení. Do soutěže chtěli jít všichni, ale podřídit se tomu jich minimálně polovina nechce !!! Dále se ktéto situaci odmítám vyjadřovat.

ŽK : 48. Šindelář, 77. Luňáček, 68. Brom - 64.Černohous
Gól : 74. Švercl
Díváků : 100

Třemošnice : Auersvald - O. Rychnovský (77. Kalina), Kunášek, Culek, Z. Petr (64. Brom) - O. Vančura, J. Vančura, Šindelář, Karvai (60. Filip) - Šebek, Luňáček

Letohrad : Nerodil, Pokorný, Černohous (6. Prášil), Beneš (55. Švercl), Matějíček, Peřina, Dvořáček, Pačínek, Kříž, Krejčí, Procházka

Řekli po :
Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice
: „Pokud se někteří třemošničtí hráči nad svým přístupem k fotbalu v KP nezamyslí a nepřehodnotí ho, nemáme v soutěži co dělat. S jedním tréninkem, a to předzápasovým, se tato soutěž totiž hrát prostě nedá. Dále přístup některých laborujících a chybějících stojí za zamyšlení. Do soutěže chtěli jít všichni, ale podřídit se tomu jich minimálně polovina nechce! Dále se k této situaci odmítám vyjadřovat."

František Dvořák st., trenér Letohradu: „Doufám, že nás tohle cenné vítězství nakopne a navíc bylo i zasloužené, protože jak domácí trenéři, tak funkcionáři i hráči to uznali, byť jsme hráli v hodně ořezané sestavě. Museli jsme uvolnit pro A tým obránce Šponara a na lavičce jsem měl tři dorostence. Nejmladší z nich, šestnáctiletý Švercl, dal vítězný gól. Dosáhli jsme výhry hlavně kolektivním pojetím. Kluci do toho dali všechno a pak i na cestě zpět jsme se stmelili, což vlastně bylo také pozitivní. Hodně nám k vítězství pomohl i brankář Nerodil."


.

KP dospělých (7. kolo) - remíza v H. Městci.

vloženo 22. 9. 2013 21:58 h.

ObrazekDospělí 22. 9. s mužstvem v H. Městci od 16. 30 h.
Heřmanův Městec - ŽSK Třemošnice - 0 : 0 (0:0)
Branky :

Na můj vkus příliš tvrdé utkání ze strany přemotivovaných domácích, kteří nám zranili dva hráče. Domníval jsem se, že se tresty za hru loktem v hlavičkovývh soubojích začínají mnohem přísněji posuzovat. Na hřišti byl však opak pravdou a po dvou identických faulech musel O. Rychnovský vyhledat lékařkou pomoc (5 stehů na hlavě) a Čapek odjel do zaměstnání jako poražený boxer, který může klidně strašit lidi na ulici.
Jinak bojovné derby nevalné úrovně. Domácí trefili břevno a na druhé straně neproměnil svou šanci Luňáček, který postupoval sám na bránu. Ve druhé půli ovšem byli těmi lepšími na hřišti hráči Třemošnice, kteří si po zásluze odvážejí z HM alespoň bod.

Auersvald - Kalina,Culek,Kunášek,Nepovím (67. Čapek) - V. Petr (89. Filip),O. Vančura,J. Vančura,O. Rychnovský (34. Šindelář) - Luňáček,Z. Petr (58. Brom)

.

KP dospělých (6. kolo) - prohra s Chocní.

vloženo 15. 9. 2013 10:58 h.

ObrazekDospělí 14. 9. s mužstvem FK AGRIA Choceň od 17 h.
ŽSK Třemošnice - FK AGRIA Choceň - 0 : 2 (0:0)
Branky :


Mužstvo Třemošnice chtělo doma bodovat, ale výkon tomu vůbec neodpovídal. Z jejich pohledu byl dobrý pouze první poločas. Ale vtřelit branku se jim nepodaří snad ani kdyby měli jejich útočníci čtyři nohy. Tak vyložené šance snad ani nejde nedat. Za to výborný soupeř si počkal a ve druhé půlce naopak snadno proměnil dvě ze svých 4 šancí.

Jak šly důležité minuty :
11. Míč se kulil těsně vedle levé domácí svatyně.
13. Šebek míří jasnou hlavou pouze do břevna Gerčákovi branky.
20. Soupeř předkládá Luňáčkovi tutovku, ale ten sám před brankářem neproměňuje.
44. Zahrozil podruhé v poločase soupeř, ale nepřesně.
46. O. Vančura z tresného kopu orazítkoval břevno soupeře.
56. Brejk z půlky hřiště zakončuje zcela jistě dlouhou kličkou brankářovi Smola - 0:1.
72. Opět brejk Smoly, dává krížnou nahrávku na Součka a ten do prázdné brány - 0:2.

Toť vše, protože pak už to byla pouze kopaná okresní úrovně.Opět chválím trio rozhodčích - Halda, Čad, Volný.

ŽK : 52. Nepovím - 75. Chleboun, 79. Kaplan
Gól : 56. Smola, 72.Soušek
Díváků : 110

ŽSK : Auersvald - Nepovím (53. V. Petr), Kunášek, Culek, Kalina (73. Z. Petr) - O. Vančura, J. Vančura, Šindelář, O. Rychnovský (73. Karvai), V. Petr - Šebek, Luňáček

Choceň : Gerčák - Baborák,Eisner (88.Dostál), Chleboun (57.Kaplan), Coufal, Hrubý, Kopecký, Šabata, Smejkal (86.Rozlívka), Smola, Souček(83.Hroděj)


Řekli po utkání : 
Předseda klubu, T. Jambor : Pokuď nebudeme dávat branky hned v prvním poločase ze šancí které si vytvoříme, nemůžeme pomýšlet na nějaké body s takto silným soupeřem. Potom to chce pár jedinců strhnout, netakticky opustí svoje prostory a mužstvo je trestáno góly z brejků. Chápu to, že je takováto situace frustrující, ale pokuď nastává již v několikátém zápase, je třeba se nad tím zamyslet a hrát na neobdržení branky. Dále mi schází v mužstvu bojovnost - hlavněve vápně soupeře není žádný důraz a drzost chtít vstřelit branku. Tady nám to jasně ukázalo duo útočníkú Chocně - Souček, Smola - radost je je sledovat.

.

KP dospělých (5. kolo) - prohra v České Třebové.

vloženo 8. 9. 2013 13:18 h.

ObrazekDospělí 7. 9. s mužstvem FK Česká Třebová od 17 h.
Česká Třebová - ŽSK Třemošnice - 4 : 0 (1:0)
Branky :

Naše mužstvo podalo nejhorší výkon v tomto ročníku KP. Důvodem byl i vynikající soupeř, který nám předvedl školu rychlosti, agresivity, rychlého napadání a práce s balónem. Objektivně musíme přiznat, že výhra domácích je jednoznačně zasloužená. Měřítko v našem mužstvu snese jen výborný brankář Benda, který ještěmnoho šancí soupeři zlikvidoval. Z naší strany zahrozil pouze O. Vančura, který trefil za stavu 0:0 tyč konstrukce brány přímo z rohu a dalekonosná střela Šebka za stavu 1:0. Tu ovšem
domácí brankář vytěsnil na rohový kop.

Sestava : Benda - O. Rychnovský (72. Z. Petr), Kunášek, Culek, Kalina - V. Petr (65. Čapek), Šindelář (52. Nepovím), J. Vančura, O. Vančura - Šebek, Luňáček (75. Karvai)


.

KP dospělých (4. kolo) - prohra doma.

vloženo 1. 9. 2013 8:48 h.

ObrazekDospělí 31. 8. s mužstvem TJ Svitavy B od 17 h.
ŽSK Třemošnice - TJ Svitavy B - 0 : 1 (0:0)
Branky :  84. FroloZ pohledu domácích - utkání "blbec", na které je potřeba rychle zapomenout. Jasná převaha domácích hráčů v prvním poločase nebyla trestuhodně vyjádřena žádným gólem, ani z té nejvyloženější šance. A jak to ve scénářích takovýchto utkání chodí, hosté ze třetího brejku ve druhé půli vsítili šťastný a také jediný gól utkání. V 17. minutě Šebek přestřelil snad ze dvou metrů prázdnou bránu soupeře, ve 25. minutě postupoval Luňáček sám na gólmana hostí - nájezd neproměnil, ve 42 minutě trefil Šindelář tyč brány hostí. Ve druhé půli se hra opticky vyrovnala a hrálo se předevím ve středu hřiště. Ovšem trpěliví hosté nejprve zahrozili v 55. minutě dělovkou Stenzla, kterou výborný Benda vytěsnil na roh, v 69. opět Benda zachraňoval bravůrním zákrokem ožehavou situaci v malém čtverci a v 84. minutě byl již krátký na sólo Frola z půli hřiště. Tomu předcházela hrubá chyba v rozehrávce ještě na půlce soupeře. Naši hráči měli ve druhé půli několik příležitostí, ale nejvážnější snad byla jen tečovaná střela Šebka v 65. minutě, která jen o centimetry minula bránu Lampárka.
Poměrně slušné utkání dobře řídila trojice rozhodčích Schmeiser, Braun, Kutřín.

Petr Hnát, trenér TJ Svitavy B: Bylo to naše šťastné vítězství proti kvalitnímu soupeři. Ten v prvním poločase využíval svoje velké hřiště, naopak my se s jeho parametry nedokázali srovnat, takže nás domácí přehrávali a nepustili nás k vážnějšímu ohrožení branky. Ve druhém poločase jsme se dostali trochu více do hry, vypracovali jsme si i několik gólových příležitostí a v závěru jednu z nich využili. Třemošnice ani stoprocentní možnosti neproměnila. Spolehlivý výkon odvedl brankář Lampárek, dobře zahrál také mladík Veselský na levé straně obrany. Samozřejmě jsme se šesti body z venku velmi spokojeni

Statistiky :
Gól :
84. Frolo
ŽK : 50. Šindelář - 43. Raplík, 70. Chlup, 88. Brandejs,  Diváků : 130

ŽSK Třemonice : Benda - O. Rychnovský, Kunášek, Culek, Kalina - O. Vančura, J. Vančura, Šindelář (86. Z. Petr), V. Petr (74. Čapek) - Šebek, Luňáček

Svitavy : Lampárek, Švec, Veselský, Jelínek, Kubík, Gregor (88. Kyncl), Ovad, Raplík (62. Chlup), Jukl (80. Brandejs), Frolo, Stenzl


.

KP dospělých (3. kolo) - výhra v Moravanech.

vloženo 25. 8. 2013 20:48 h.

ObrazekDospělí 25. 8. s mužstvem Sokol Moravany od 17 h.
Sokol Moravany - ŽSK Třemošnice - 2 : 4 (1:3)
Branky : 27. a 36. Šebek, 32. a 73. Luňáček.Celek z Pardubicka se sice ujal vedení v 19,. minutě Křížem, ale to bylo na dlouhé minuty z jeho strany vše. Do poločasu přišel dokonalý obrat po dvou gólech kanonýra Šebka (ve 28. a 37. minutě, když mezitím skóroval i Luňáček. Po změně stran se sice Kříž ještě pokusil trefou na 2:3 o obrat, ale ten nováček ze Železných hor nepřipustil. Naopak cenné vítězství mu zajistil v 72. minutě opět Luňáček.

Řekli po utkání :
Tomáš Fišer, asistent trenéra Moravan : „Opět jsme předvedli hrozný začátek. Naši hráči byli nedůrazní, hráli jsme bez nasazení. Vše zachraňoval výborně chytající Branda. Naše první střela mezi tyče skončila gólem. Jenže místo toho, aby to naše hráče zdravě nakoplo, přišel úpadek. Vyprodukovali jsme spoustu individuálních chyb, které výborně hrající soupeř do poločasu potrestal třemi brankami. Do druhé půlky došlo ke změně rozestavění a podařilo se nám snížit na rozdíl jediné branky. Bohužel po další chybě našich hráčů přišel trest v podobě čtvrtého gólu. Ten již byl rozhodující, protože od té chvíle jsme nebyli schopni vyvinout na Třemošnici tlak a připravit si brankové příležitosti ke zkorigování výsledku. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě, protože od začátku ukazoval větší vůli po vítězství."

Tomáš Jambor, předsda ŽSK : Výborně odehrané utkání na horké půdě v Moravanech. Jedinou skvrnou na utkání byl fakt, ža místo vedení 2:0 v 15. minutě v 18. minutě prohráváme 1:0. Nicméně hráči si odvedli skvělou práci a do poločasu utkání otočili. Zbytek utkání už odehráli podle svých not a nezastavil je ani kontaktní gól na 2:3. Pochvalu za pěkný fotbal si zaslouží celé mužstvo. Stejnou pochvalu si zaslouží i trojice rozhodčích ( Pavlas, Saňák, Vaněk).


Sestava ŽSK : Auersvald - Kunášek, Culek, O. Rychnovský, Nepovím (65. Z. Petr) - O. Vančura, J. Vančura, Šindelář (82. Lipenský) - Šebek, Luňáček


.

KP dospělých (2. kolo) - remíza s Lanškrounem.

vloženo 18. 8. 2013 18:58 h.

ObrazekDospělí 17. 8. s mužstvem TJ Lanškroun od 17 h.
ŽSK Třemošnice - TJ Lanškroun - 2 : 2 (1:1)
Branky : 20. O. Vančura, 65. O. Rychnovský.Bojovné a místy až vyhrocené utkání nepřineslo hráčům ŽSK tři body, a stejně jako v minulém utkání tomu nepomohlo ani opakované vedení. Za stavu 1:0 pro domácí byl vyloučen V. Rychnovský a hosté do poločasu využili početní převahu a srovnali skóre. Ve druhém poločase šli domácí znovu do vedení a to neudrželi ani po vyloučení dvou hráčů hostí a po chybě opět inkasovali. Ve zbytku nervózního utkání užvítězství na svou stranu nikdo nerozhodl.

Góly : 20. O. Vančura, 65. O. Rychnovský - 42. Skalický, 76. Karlík

ŽK : Kunášek, Vančura O. - Stasiowski, Savych
ČK : Rychnovský V. - Vaško, Popelář

Sestava Třemošnice : Benda - Kunášek, V. Rychnovský, O. Rychnovský O. (90. Nepovím), Kalina - O. Vančura (89. Z. Petr), J. Vančura, Šindelář (60. V. Petr), Culek - Šebek, Luňáček

Sestava Lanškroun : Jaroš - Marek (74. Karlík), Vaško, Stasiowski, Popelář, Skalický, Savych, Novák, Černušák (85. Hrabáček), Komínek, Knápek


.

KP dospělých (1. kolo) - prohra v Poličce.

vloženo 11. 8. 2013 18:18 h.

ObrazekDospělí 10. 8. s mužstvem SK Polička od 17 h.
SK Polička - ŽSK Třemošnice - 4 : 3 (1:1)
Branky : 38. a 53. Šebek, 74. J. Vančura.Domácí se sice častěji pokoušeli o zakončení, ale bez efektu a soupeř byl zejména zásluhou dvojice Šebek Luňáček rovněž nebezpečný. První jmenovaný ve 38. minutě do odkryté branky otevřel skóre 0:1. Trvalo to však jen dvě minuty, než si na přesný Kovářův centr naskočil Stejskal a hlavou vyrovnal na 1:1. Ve II. půli se něco podobného ještě jednou opakovalo. V 53. minutě nejprve zakončil rychlý protiútok Šebek, jenže hned po rozehrání hosté neustrážili Stejskala a ten se postaral podruhé o bleskové vyrovnání 2:2. Hattrick završil poličský útočník v 67. minutě po spolupráci s Rattanongem a T. Švecem. V tu chvíli se zdálo, že domácí dostávají zápas pod svojí kontrolu. Jenže přišla 74. minuta, na křížný pas si naběhl kapitán hostů J. Vančura, hezky se uvolnil a zamířil přesně 3:3! V dramatickém závěru se ale na domácí usmálo štěstí poté, co Navrátil parádní ránou zpoza šestnáctky přece jen zajistil svému týmu všechny tři body.

Fakta branky: 40.,54.,67. Stejskal, 90. Navrátil 38.,53. Šebek, 74. J. Vančura.

Sestava ŽSK : Auersvald - O. Rychnovský, Kunášek, V. Rychnovský, Kalina - O. Vančura (75. Filip), J. Vančura, Šindelář (70. Brom), Culek - Šebek,
Luňáček (88. Charvát)

Řekli po utkání :
Roman Kysilko, trenér SK Polička: Kdyby trenér věděl dopředu, že padne sedm gólů a jeho tým vyhraje, asi by se mu zápas líbil podobně jako divákům. Takhle to byly docela nervy a už jsem si myslel, že budeme rádi za remízu. Za stavu 3:2 jsem asi měl kluky trochu zabrzdit, ale zdálo se, že soupeře dorazíme, což se nestalo, naopak jsme inkasovali vyrovnávací branku. Nakonec to však dobře dopadlo a vyhráli jsme, i když asi nezaslouženě, ale takový je fotbal. Měli jsme trochu problémy ve středu zálohy, kdy nemohli hrát bratři Petrovi, a bylo to znát. Vznikalo tam hodně ztrát, soupeř, který má ve svém středu velmi dobré fotbalisty, toho využíval k rychlým protiútokům a z nich skóroval. Fotbalově to z naší strany nebyla žádná sláva, to je fakt, ale tři body jsou doma a to je nejdůležitější. Chválím Navrátila nejen za vítězný gól a samozřejmě s chutí hrajícího autora hattricku Stejskala.

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: Hráči ŽSK sehráli v Poličce nešťastné utkání. Dvakrát vedli a nakonec prohráli šťastným gólem v 91. minutě. Utkání mělo vysoké parametry a asi 50 přítomným divákům se muselo líbit. Škoda jen dvou špatně posouzených ofsajdů, kdy mohli naši hráči postupovat sami na brankáře a za faul na Luňáčka, který obcházel vyběhnuvšího brankáře domácích, měla být udělena červená karta. Díky nesoustředěnosti po dvouch námi vstřelených gólech domácí vždy během dvou minut vyrovnali. Následně se ujali vedení 3:2. Naši hráči však během 7 minut vyrovnali skóre. V 90. minutě Šebek loboval brankáře. To se nepovedlo a z následného výkopu se domácí hráč dostal k míči a krásnou střelou ze 20 metrů strhli výhru na svoji stranu. Utkání by spíše slušela remiza. V drezu ŽSK podali velice kvalitní výkon oba útočníci – Šebek s Luňáčkem – a brankář Auersvald